Jeszcze do niedawna minusem  było to, że trzeba było go usuwać w salonach kosmetycznych. Obecnie samemu można usunąć kolor z paznokci w domowym zaciszu, ponosząc przy tym koszt nie większy niż zakup odpowiedniego zmywacza. Ale!

Jakość lakieru ma wpływ na jego usuwanie.

Stopień trwałości manicure hybrydowego zależy w dużej mierze od stanu zdrowia naszej płytki paznokcia. Natomiast łatwość usuwania manicure hybrydowego będzie zależała od jakości zakupionych lakierów. Dlatego bardzo ważne jest by nie stosować tanich, niesprawdzonych lakierów do manicure hybrydowego. Najlepiej zakupić lakiery w dobrych sklepach kosmetycznych. Wówczas mamy gwarancję, że taki lakier szybko i skutecznie zejdzie nam z paznokci.

Do zabiegu usunięcia lakieru z paznokci potrzebujemy jedynie czystego acetonu lub w zdrowszej dla paznokci wersji – zmywacza do lakieru hybrydowego, który znajdziesz w ofercie KillyS.

Sposoby na usunięcie lakieru hybrydowego, jak przygotować się do zabiegu:

Zastosowanie specjalnego zmywacza zamiast acetonu w czystej postaci wydłuża czas zabiegu lecz zdecydowanie bardziej sprzyja naszej skórze wokół paznokci oraz samej płytce paznokci. Skórę wokół paznokci należy przed zabiegiem zabezpieczyć smarując ją oliwką. Następnie użyć gruboziarnistego pilnika na lakier w celu usunięcia najtwardszej warstwy- top’u dzięki temu preparat będzie szybciej wnikał w strukturę lakieru co w efekcie skraca czas rozpadu lakieru.

Manicure hybrydowy można usunąć na dwa sposoby:

  1. Zanurzyć paznokcie w miseczce z acetonem i trzymać przez około 5 minut.
  2. Mocno nawilżyć przecięte na pół płatki kosmetyczne specjalnym zmywaczem i przyłożyć je do paznokci. Ponieważ taki kompres należy trzymać 15 min dlatego powinno owinąć się każdy palec wraz z wacikiem zwykłą folią aluminiową lub użyć specjalnych, wielorazowych klipsów, które znacznie ułatwiają przytrzymanie kompresu na paznokciu. Takie klipsy również znajdziesz w ofercie Killys. Dla osób które lubią gotowe rozwiązania z oferty Killys polecam folie z przygotowanym już wacikiem. w tym wypadku tylko nasączasz wacik i od razu nakładając go na paznokieć zawijasz folią.

Po wykonaniu któregoś z powyższych zabiegów, lakier powinien odchodzić bez problemu czy też nawet w całości zostać na waciku. Jeśli sukces jest połowiczny, ponownie nakładamy na palce waciki z acetonem lub znowu na kilka minut wkładamy palce do miski z acetonem. Następnie drewnianym patyczkiem podważamy i usuwamy resztki lakieru. Paznokcie po zabiegu smarujemy olejkiem lub odżywką do paznokci, a ręce kremem nawilżającym i  gotowe. Dobre lakiery hybrydowe nie powinny zostawić żadnych śladów uszkodzeń płytki paznokciowej.

Powodzenia!

 

3031449637691