Jak zrobić koka w nieładzie – ta i inne modne fryzury na wielkie wyjście

Spis treści

Kok, który wygląda, jakbyśmy robiły go w biegu i nie przywiązywały wagi do fryzury, wygląda pięknie, ale wymaga odrobiny wprawy. Mimo wszystko messy bun należy do najpopularniejszych koków ze względu na różne warianty i szybkość wykonania. To uniwersalne upięcie jest idealne na co dzień i wyjątkowe okazje. Zobacz kilka porad, jak wykonać luźny kok.

Luźny kok – idealny na wielkie wyjście?

Niedbały kok jest fryzurą, w której możesz pójść do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy randkę. Wzbogacone wersje tego koka nadają się na wesele lub inną ważną uroczystość. Wydaje się, że łatwo go upiąć i faktycznie zdarza się, że gdy zrobimy go od niechcenia, wygląda wspaniale. Gorzej, gdy bardzo nam zależy na perfekcyjnym wyglądzie – wtedy często, jak na złość, włosy nie chcą się układać. Tym bardziej że messy bun na wielkie wyjścia nie tylko musi wyglądać nienagannie, ale też utrzymać swoją formę w niezmienionym stanie, nawet gdy w grę wchodzi kilka godzin tańca.

Luźny koczek potrafi w niebanalny sposób wyeksponować piękno szyi i ramion. Fryzurę można upiąć z półdługich i długich włosów.

Jak zrobić koka w nieładzie – ta i inne modne fryzury na wielkie wyjście | Killys
Jak zrobić koka w nieładzie – ta i inne modne fryzury na wielkie wyjście | Killys

Niedbały kok – odmiany

Kok tego typu można upinać na różne sposoby. Elegancko prezentuje się wysokie upięcie, ale niski kucyk również pozwala na stworzenie oryginalnego i twarzowego koka. W przypadku cienkich włosów przydatne są wypełniacze, wokół których się je owija. Dzięki temu fryzura wygląda na pełniejszą. Do gęstych włosów wypełniacze nie są potrzebne. Pięknie prezentuje się też na nich warkocz dobierany, który stanowi wyjściowy element koka.

Upinanie koka: co przygotować?

Aby upięcie koka było możliwe, trzeba mieć półdługie lub długie włosy. Powinny sięgać przynajmniej do ramion. W przypadku fryzury na środku głowy dobrze jest mieć dłuższe włosy, aby nadać jej odpowiednią objętość i strukturę.

Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać szybkiego koka z tyłu głowy, na czubku czy z boku, będziesz potrzebować odpowiednich akcesoriów. Podstawę stanowią gumki, przy pomocy których upina się koński ogon. Wokół nich buduje się potem koka, podpinając go wsuwkami. Najlepsza jest cienka gumka, ponieważ pozostaje zupełnie niewidoczna. Pamiętaj też o przygotowaniu kosmetyków do stylizacji włosów. Do utrwalenia potrzebny będzie lakier, ale podczas układania włosów przyda się również pianka. Wśród akcesoriów oczywiście nie może zabraknąć szczotki. Włosy dobrze rozczeszesz na przykład przy pomocy Killys Popsy, ale przyda się też grzebień o dość gęstych ząbkach, który idealnie rozdziela pasma włosów.

Mile widziane są wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów: dekoracyjne grzebyki, spinki, opaski, a nawet żywe kwiaty.

Luźny kok krok po kroku

Oto wskazówki, jak krok po kroku zrobić najprostszy niedbały kok:

 1. Rozczesz włosy.

 2. Pochyl głowę w dół, aby włosy swobodnie zwisały.

 3. Zwiąż włosy w kucyk.

 4. Okręć włosy wokół gumki.

 5. Podepnij włosy wsuwkami tak, aby dobrze trzymały fryzurę.

 6. Wyciągnij z koka pojedyncze cienkie pasma.

 7. Spryskaj fryzurę lakierem.

Messy bun to nie wszystko – poznaj inne modne fryzury na wesele i inne wyjścia

Messy bun jest nieco nonszalancką fryzurą, której nie brakuje jednak dozy elegancji. Jej charakter zależy nie tylko od ułożenia włosów, ale również od dodatków. Pasuje do wieczorowych sukienek, jak i potarganych jeansów. Niedbały kok możesz ozdobić kolorowymi i błyszczącymi gumkami zakończonymi wstążkami lub sztucznymi kwiatami. Wieczorem pięknie będą lśnić spinki z cyrkoniami. W kwestii dodatkowego udekorowania koka ogranicza Cię tylko charakter okazji i Twoja fantazja. Luźny kok to idealna fryzura dla kobiet, które nie lubią gładkich uczesań.

Niski kok z wypełniaczem

Nie upinaj włosów na czubku głowy, jeżeli masz wysokie czoło. Zdecyduj się na uczesanie z grzywką lub niski kok. Niski kok z wypełniaczem świetnie się sprawdzi, jeżeli masz półdługie i cienkie włosy. Wybierz tę fryzurę, jeżeli możesz pochwalić się długą i szczupłą szyją.

Kok na czubku głowy

Kok upięty na czubku głowy optycznie wydłuży krótką szyję. Doskonale prezentuje się z kreacjami odsłaniającymi plecy lub ramiona. Nie jest to odpowiednia propozycja dla kobiet o pociągłej twarzy, chyba że masz grzywkę. Gdy nie masz grzywki, a koniecznie chcesz zrobić wysoki kok, wyciągnij pojedyncze pasma tak, aby opadały na czoło.

Kok hiszpański

Kok hiszpański to gładkie upięcie włosów tuż nad karkiem. Wymaga nieco wprawy. Przy grubych i długich włosach będzie się pięknie prezentować bez wypełniacza. Wystarczą wsuwki i gumka oraz dobra szczotka i grzebień. Jak go wykonać? Zepnij włosy w kucyk, pozostawiając po obu stronach niespięte, luźne pasma. Zawiń kucyk do góry i przypnij go wsuwkami do głowy, nad gumką, rozkładając włosy jak wachlarz. Potem luźno opadające końcówki ponownie podepnij, tym razem pod kucykiem. Pasma, które pozostawiłaś wcześniej luźno po bokach głowy, teraz przymocuj wsuwkami, najlepiej układając je na krzyż wokół koka. Fryzura najatrakcyjniej prezentuje się w połączeniu z falbaniastymi sukienkami w stylu flamenco. Jest idealna dla pań o owalnym kształcie twarzy i regularnych rysach. Specyficzny charakter stylizacji warto dopełnić sztucznym lub prawdziwym kwiatem.

Jak zrobić koka młodzieżowego?

Messy bun w formie młodzieżowej pasuje nie tylko nastolatkom, ale też dojrzałym kobietom. To prosta fryzura, którą można stylizować na różne sposoby. Wykonasz ją w następujący sposób:

 1. Podziel włosy na dwie części, robiąc przedziałek pośrodku.

 2. Każdą część włosów zwiąż przy pomocy gumek, formując pętelki.

 3. Jedną pętelkę przełóż przez drugą.

 4. Do upięcia luźnego koka potrzebne będą wsuwki.

 5. Utrwal fryzurę za pomocą lakieru do włosów.

Teraz już wiesz, jak zrobić messy bun na różne sposoby, aby prezentował się oryginalnie i elegancko.

Jak zrobić koka w nieładzie – ta i inne modne fryzury na wielkie wyjście | Killys