Jak konturować twarz na mokro

Spis treści

Konturowanie twarzy to technika makijażu, której celem jest podkreślenie i delikatne wyszczuplenie twarzy, a także subtelne ukrycie niedoskonałości. Na czym polega konturowanie twarzy na mokro? Jakich kosmetyków i akcesoriów warto używać, by uzyskać pożądany efekt? Czego unikać? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Akcesoria potrzebne do konturowania na mokro

Konturowanie twarzy na mokro polega na użyciu przede wszystkim produktów płynnych. Do ich aplikacji oraz późniejszego blendowania mogą się okazać niezbędne takie akcesoria jak gąbeczki czy dedykowany pędzel do konturowania. Dzięki temu można zadbać o idealne przejście pomiędzy poszczególnymi odcieniami kosmetyków. Wybierając pędzel do konturowania postaw na produkt dobrej jakości. Świetnie sprawdzi się miękki, precyzyjnie wyprofilowany, wzbogacony o kolagen, pędzel z kolekcji Collagen Beauty Brush, którego ultra lekkie włosie dokładnie nakłada kosmetyk, na całej powierzchni twarzy.

Jak konturować twarz na mokro | Killys
Jak konturować twarz na mokro | Killys

Kosmetyki do konturowania na mokro: bronzer, korektor, rozświetlacz i róż

Do konturowania twarzy będziesz potrzebować przede wszystkim takich kosmetyków jak bronzer, rozświetlacz i róż. Pamiętaj, by dobierać je zgodnie z odcieniem i typem swojej skóry. W przypadku jasnej skóry postaw na ciepły odcień brązu, a w przypadku ciemnej karnacji sięgnij po kosmetyki z czerwonym pigmentem. Wybieraj produkty o kremowej konsystencji, to właśnie one są podstawą konturowania na mokro.

Przygotowanie skóry

Podstawą każdego makijażu, również konturowania twarzy, jest odpowiednie przygotowanie skóry na przyjęcie kosmetyków. Nawilżona, odżywiona skóra będzie rozświetlona, jędrna i gotowa na przyjęcie kolorowych kosmetyków.

Podstawy: Jak nałożyć podkład

Wybierz odcień podkładu pasujący kolorystycznie do Twojej cery. Rozprowadź podkład równomiernie przy użyciu gąbeczki do makijażu. Dzięki temu z łatwością dotrzesz w trudno dostępne partie twarzy. Zwróć uwagę, by dobrze zblendować podkład na linii szczęki, szyi i podbródku, by nie było widać linii zakończenia.

Jak wybrać i nałożyć korektor

Czas na korektor, czyli ulubiony rozświetlacz. Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego koloru, powinien być o ton jaśniejszy niż podkład. Rozprowadź go pod oczami oraz nałóż na czubek nosa. Ważne jest także naniesienie korektora na szczyty kości policzkowych. Możesz także podkreślić środek brody, środek czoła, wewnętrzny kącik oka. Rozetrzyj pędzlem różnicę pomiędzy odcieniem podkładu i rozświetlacza.

Techniki konturowania na mokro

Gdy rozjaśnisz wybrane partie twarzy czas wykonać konturowanie ciemnymi kolorami, by twarz nie wyglądała sztucznie. Konturowanie twarzy ma na celu zmianę proporcji. Metody konturowania będą uzależnione od karnacji, Twoich umiejętności, ale przede wszystkim od kształtu twarzy. Jeśli masz twarz okrągłą, nanieś bronzer po bokach, od zewnętrznych krawędzi czoła, przez skroń i w dół kości policzkowych. W przypadku twarzy kwadratowej nadajemy jej owalny i łagodny kształt. W tej sytuacji bronzer nałóż na boki czoła i boczne linie szczęki. Możesz także lekko podkreślić kości policzkowe, ale pamiętaj, że środek twarzy powinien być rozświetlony. Kształt twarzy podłużny i trójkątny wymaga optycznego zmniejszenia czoła. Konturowanie na mokro zacznij od nałożenia bronzera na czoło aż do linii włosów, natomiast rozświetlacz powinien rozjaśnić kości policzkowe, grzbiet nosa i łuk kupidyna.

Jak używać rozświetlacza w konturowaniu na mokro

Rozświetlacz to idealny produkt gdy chcesz skorygować lub zmniejszyć nasycenie koloru. Dodatkowo pomaga uzyskać pożądany w modelowaniu twarzy efekt optyczny. Wybierz czysty, mniejszy pędzel i w zależności od kształtu twarzy nanieś odrobinę jasnego produktu na łuk brwiowy, górną cześć kości policzkowych, środek czoła, czy górną cześć łuku kupidyna. Zwłaszcza precyzyjne konturowanie tego ostatniego obszaru twarzy jest ważne, ponieważ pozwala subtelnie optycznie powiększyć usta.

Jak zabezpieczyć efekt makijażu na dłużej

Chcąc utrwalić makijaż możesz postawić na sypkie konsystencje i wybrać puder transparentny, który nałożony na twarz przy pomocy dużego, puchatego pędzla zabezpieczy wcześniej nałożone mokre kosmetyki. W takim wypadku może jednak dojść do powstania nieestetycznych plam, które zniszczą cały efekt makijażu. Rozwiązaniem jest wybór profesjonalnych utrwalaczy w formie sprayu, dzięki czemu „przykleisz” makijaż do skóry.

Jak konturować twarz na mokro | Killys

Najczęściej popełniane błędy i jak ich unikać

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z konturowaniem twarzy, zwróć uwagę, by nie popełnić kilku podstawowych błędów. Dzięki temu będzie Ci łatwiej prawidłowo wymodelować twarz, a tym samym uzyskać promienny wygląd.

  • Niedopasowane konturowanie do kształtu twarzy – inaczej wygląda modelowanie twarzy okrągłej, a inaczej owalnej czy prostokątnej;

  • Zły odcień bronzera lub rozświetlacza – wybieraj odpowiednie produkty dopasowane do Twojego koloru skóry, dzięki czemu uzyskasz naturalny efekt. Przy wyborze bronzera pamiętaj, że powinien być maksymalnie o dwa tony ciemniejszy, a wybierając rozświetlacz zwróć uwagę, by był zbliżony do koloru podkładu;

  • Nieodpowiednie akcesoria do konturowania – sięgaj po dobrej jakości pędzle i gąbeczki do nakładania kosmetyków. Pędzel do bronzera powinien mieć ukośny kształt, by precyzyjnie podkreślić kości policzkowe, a tym samym optycznie wysmuklić owal twarzy. Świetnie nadają się do tego produkty z WOW Make up oraz Bubble Brush.

Podsumowanie

Już wiesz, jak konturować twarz krok po kroku i czego wystrzegać się podczas nakładania poszczególnych kosmetyków. Pamiętaj, by zawsze sięgać po dobrej jakości produkty i akcesoria do makijażu. Dzięki temu robienie make up będzie przyjemnością, a efekt nie tylko zachwyci, ale przede wszystkim będzie utrzymywał się przez długi czas.

Jak konturować twarz na mokro | Killys