Jak założyć rzęsy magnetyczne

Spis treści

Każda z nas chce pięknie wyglądać na ważnych uroczystościach czy wydarzeniach. Dużo uwagi poświęcamy ubiorowi i dodatkom, ale zazwyczaj najistotniejszą kwestią jest makijaż. Nie zawsze rzęsy naturalne są piękne i wyraziste, stąd częstym wyborem stają się sztuczne rzęsy. Dotychczas wiązało się to z wizytą u profesjonalnej kosmetyczki i doklejaniu rzęs przy pomocy kleju. Niestety proces ten jest bardzo czasochłonny i drogi, a dodatkowo wiąże się z pewną dozą niebezpieczeństwa. Nieumiejętnie przeprowadzony może spowodować zniszczenie naturalnych rzęs, a klej używany podczas zabiegu może wywoływać uczulenie. Na szczęście rozwiązaniem stają się rzęsy magnetyczne i to o ich zaletach i sposobie zakładania będziemy dziś rozmawiać.

Narzędzia i materiały potrzebne do założenia rzęs

Zacznijmy od przygotowania potrzebnych materiałów do zakładania rzęs magnetycznych. Na nasze szczęście sprawa jest niesamowicie prosta, potrzebujemy jedynie specjalnego eyelinera z zawartością drobinek metalu, kosmetyków i akcesoriów do przygotowania powieki i naszych naturalnych rzęs, a także kompletu rzęs magnetycznych. Dodatkowo musisz poświęcić kilka minut na przeczytanie tego artykułu i około 10 minut, aby poprawnie założyć rzęsy za pierwszym razem… To wszystko. Żadnych kursów, drogich zabiegów czy czasochłonnych aplikacji.

Jak założyć rzęsy magnetyczne | Killys
Jak założyć rzęsy magnetyczne | Killys

Krok po kroku: Jak założyć rzęsy magnetyczne

Przejdźmy zatem do samego “montażu” rzęs. Warto podkreślić, że nowe rzęsy magnetyczne znacząco się różnią od tych starych i jest to zmiana na lepsze. Stary typ zawierał w sobie cztery paski rzęs, po dwa na każde oko i opierał się na tym że magnetyczne rzęsy montowano nad i pod naturalnymi, a one chwytały nasze naturalne rzęsy w coś na kształt kleszczy. Nowoczesne rzęsy magnetyczne wyglądają o wiele prościej i opierają się na tym, że sczepiamy je na magnes z eyelinerem bogatym w cząsteczki metalu, który aplikujemy na powiekę tuż nad linią rzęs.

Przygotuj swoje naturalne rzęsy

Krokiem pierwszym będzie uporządkowanie naszych naturalnych rzęs i powieki. Po pierwsze musimy zadbać i porządek i czystość. Przemywamy więc dokładnie powiekę i nasze naturalne rzęsy. Następnie musimy zadbać o to, aby naturalne rzęsy znajdowały się w jak najlepszej kondycji, warto więc je rozczesać i usunąć ewentualne martwe włoski.

Przytnij pasek z rzęsami magnetycznymi

Kiedy na powiece panuje już porządek, pora przymierzyć rzęsy magnetyczne. Każda z nas ma inaczej zbudowane oczy, musimy więc zadbać o to, by rzęsy magnetyczne pasowały do kształtu oka, miały odpowiednią długość i nie odstawały. Przykładamy je do powieki i sprawdzamy czy nie wymagają przycięcia. Zaczynamy mierzyć od wewnętrznego kącika oka i w przypadku jeśli okażą się za długie przycinamy po stronie zewnętrznej. Ważna sprawa! Musimy tak przyciąć magnetyczne rzęsy, aby uciąć je tuż za magnesem. W takim wypadku magnesy będą dokładnie przylegać, a luźna końcówka nie będzie odstawać.

Narysuj kreskę magnetycznym eyelinerem

Następnym korkiem jeśli chodzi o nałożenie rzęs jest namalowanie linii eyelinerem. Grubość linii powinna pokrywać się z szerokością paska magnetycznego w aplikowanych rzęsach. Dodatkowo powinna być co najmniej tak długa jak nasze rzęsy na magnes. Gwarantuje to, po pierwsze naturalny efekt i wygląd, a po drugie solidne zamocowanie naszych dodatków. W przypadku, gdy linia będzie zbyt cienka, albo niedoprowadzona do końca, może dojść do przemieszczania lub odstawania rzęs.

Załóż rzęsy magnetyczne

Kolejnym krokiem jest zakładanie rzęs magnetycznych. Możemy nałożyć je ręcznie, albo delikatnie wspomóc się pęsetą i tym samym uzyskać lepszą dokładność. Rzęsy nakładamy tak, aby paski, a co za tym idzie magnesy, dokładnie przylegały do wyrysowanej eyelinerem linii. Dzięki temu magnesy będą trzymać mocno rzęsę i zagwarantują solidność na cały dzień.

Zabezpiecz rzęsy magnetyczne zaczepkami

Jeśli potrzebujesz pewności, albo nie chcesz podczas całego wydarzenia zastanawiać się czy z magnesami wszystko w porządku i magnetyczne rzęsy są dokładnie na swoim miejscu, możesz zdecydować się na specjalne zaczepki. Dzięki odpowiedniemu założeniu ich tuż przy rzęsach magnetycznych masz pewność, że zostaną na linii rzęs, dokładnie w miejscu aplikacji.

Jak założyć rzęsy magnetyczne | Killys

Jak ściągnąć rzęsy magnetyczne?

Chcąc zdjąć rzęsy magnetyczne nie trzeba udawać się do kosmetyczki czy salonu, możesz to zrobić samodzielnie przed lustrem. Najważniejsze zalety rzęs magnetycznych to to, że nie wymagają kleju. Demontaż odbywa się więc przez złapanie sztucznych rzęs w kąciku oka (upewnij się tylko, że nie ciągniesz za “żywą” rzęsę) i powolnym ciągnięciu ich aż zostaną zdjęte do końca.

Warto zaznaczyć, że są to akcesoria wielokrotnego użytku, warto więc aby po ściągnięciu delikatnie je wyczyścić patyczkiem do uszu zamoczonym w wodzie. Nie wolno używać środków czyszczących bazujących na olejach, ani rozpuszczalnikach, ponieważ mogą one uszkodzić rzęsy.

Podsumowanie

Przewagą takiego rozwiązania jest cena i prostota procesu. Ponadto przy odpowiednim dbaniu, rzęsy magnetyczne mogą być zakładane wiele razy. Dodatkowo nie niszczą naturalnych rzęs, są tanie, łatwo się czyszczą i szybko zakładają. Warto tylko odpowiednio dobrać rzęsy magnetyczne do typu urody i stylu, który chcemy uzyskać. Nieumiejętne zastosowanie, lub przesadzone rzęsy mogą zepsuć nawet najlepszą stylizację u kobiet.

Jak założyć rzęsy magnetyczne | Killys