Rodzaje sztucznych rzęs. Postaw na naturalny look!

Chyba każda kobieta marzy o pięknych rzęsach – długich, podkręconych, gęstych i czarnych jak atrament. Nic tak nie podkreśla kobiecej urody jak wyraźna oprawa oczu. Niestety większości z nas matka natura nie obdarzyła tak zalotnym spojrzeniem, dlatego na co dzień musimy sięgać po maskary i zalotki. Część z nas decyduje się też na przedłużanie rzęs u kosmetyczki, na przykład popularną metodą 1:1. Tym, które nie chcą korzystać z takich rozwiązań pozostaje jeszcze doklejanie sztucznych rzęs. Odpowiednio dobrane sztuczne rzęsy potrafią pięknie podkreślić oczy i stanowią wspaniałe dopełnienie makijażu.

Spis treści

Metody przedłużania rzęs

Metod przedłużania rzęs istnieje sporo, a zabieg ich przedłużania jest jednym z częściej wykonywanych w kosmetologii. Rzęsy można także przedłużać w domu – to propozycja dla kobiet, które mają opory przed wyborem sztucznych rzęs zakładanych na dłużej, obawiając się zbyt teatralnego, przerysowanego efektu. Sporo kobiet używa ich tylko na wielkie wyjścia typu wesele czy sylwester. Co zrobić, aby nieco złagodzić wyrazisty efekt, jaki dają sztuczne rzęsy? I czy w ogóle wypada sięgać po nie na co dzień? Moim zdaniem – zdecydowanie tak! Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach.

Jak aplikować sztuczne rzęsy i kępki? 

Przed nałożeniem sztucznych rzęs dobrze wytuszuj swoje własne naturalne rzęsy, poczekaj aż tusz dobrze wyschnie. Możesz także nałożyć ulubione cienie i dopiero na koniec zaaplikuj sztuczne rzęsy. W ten sposób łatwiej będzie Ci je przykleić, szczególnie wtedy, gdy zaczynasz swoją przygodę w tym temacie.

Rodzaje sztucznych rzęs. Postaw na naturalny look! | Killys
Rodzaje sztucznych rzęs. Postaw na naturalny look! | Killys

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania?

Przy wyborze sztucznych rzęs skup się przede wszystkim na ich modelu oraz sposobie mocowania. Te umieszczone na delikatnym pasku dają efekt najbardziej zbliżony do naturalnego. Są tez dużo łatwiejsze do samodzielnej aplikacji. Rzęsy Daisy ładnie i naturalnie wyglądają na oku. Subtelnie uzupełniają każdy makijaż, bez teatralnego efektu końcowego makijażu.  


Rodzaje sztucznych rzęs – rzęsy na pasku

Jak sama nazwa wskazuje, są w całości przyklejane na linii rzęs. Pasek, na którym się znajdują jest cieniutki i przezroczysty dlatego nie ma obawy, że będzie widoczny na Twojej powiece, nawet w przypadku gdy nie użyjesz eyelinera. 

Rzęsy na pasku są alternatywą dla kępek. W sztucznych rzęsach zwróć uwagę na ich odpowiednie dopasowanie do oka – aby nie były osadzone zbyt blisko zewnętrznego lub wewnętrznego kącika. Odpowiednio ja także przytnij, by jak najdokładniej dopasować do swojego oka. Aby wyglądały naturalnie, rzęsy muszą być przyklejone równo względem siebie. Niedopuszczalne jest przyklejanie ich pod różnymi kątami! Postaraj się je „oprzeć” na swoich rzęsach, a wtedy uchronisz się również przed niechcianym efektem podwójnych rzęs. 

Rodzaje sztucznych rzęs – kępki rzęs

Kępki rzęs to pojedyncze, drobne rzęski, które wklejamy pomiędzy nasze naturalne rzęsy. Przyklejanie kępek zajmuje zdecydowanie więcej czasu i wymaga większej wprawy niż ma to miejsce przy rzęsach na pasku. Pamiętaj, że takie rzęsy możesz założyć kilka razy, dopóki nie stracą swojego pierwotnego kształtu. Wystarczy tylko, że usuniesz z nich klej. To samo możesz zrobić z rzęsami na pasku. Klej usuniesz np. tłustym płynem do demakijażu. Pamiętaj, by przechowywać je w dedykowanym opakowaniu. 

Kępki są idealną propozycją na co dzień. Możesz nimi zagęścić naturalne rzęsy na całej długości lub dokleić je tylko w kącikach, tworząc efekt „cat eye”. Pamiętaj, aby nie nakładać kępek zbyt gęsto, bo w ten sposób dodasz niechciany teatralny charakter makijażowi. Chcąc uzyskać w pełni naturalny efekt musisz pamiętać o doklejaniu kępek o odpowiedniej długości, a więc krótsze w wewnętrznym kąciku oka i dłuższe w zewnętrznym, pamiętając o tym, że właśnie tak wygląda naturalne zróżnicowanie długości naszych rzęs.

Po doklejeniu sztucznych rzęs raczej nie sięgaj po zbyt intensywne kolory cieni do powiek, które zdecydowanie nie pomogą Ci w uzyskaniu naturalnego efektu. Idealnie sprawdzą się tutaj cienie w kolorach delikatnego beżu, brązu oraz nude, które w połączeniu z kępkami lub sztucznymi rzęsami stworzą doskonały duet, idealny na dzienny makijaż.

Rodzaje sztucznych rzęs. Postaw na naturalny look! | Killys