Akcesoria do oczyszczania twarzy

Jak prawidłowo przeprowadzić oczyszczanie twarzy? Jakie akcesoria do oczyszczania twarzy będą Ci niezbędne? W przypadku kosmetyków ogromne znaczenie ma rodzaj Twojej skóry. Jeśli zaś chodzi o akcesoria, można zastosować zarówno te jednorazowego, jak i wielokrotnego użytku.
Oczyszczanie poranne przygotowuje cerę na dalsze zabiegi i sprzyja wykonaniu trwałego makijażu, wieczorne zaś pozwala zadbać o zdrowie Twojej skóry i cery.

Produkty do mycia twarzy
– jakie wybrać?

Demakijaż to bardzo ważny element dbania o wygląd i stan cery. Ma wpływ na kondycję Twojej skóry twarzy. Nie mamy żadnych wątpliwości, że za każdym razem powinien zostać wykonany bardzo starannie. Do gruntownego oczyszczenia potrzebne są takie produkty, jak żel czy mleczko. Ich składniki wnikają w pory i dokładnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia.

Oczyszczanie twarzy ma też znaczenie w przypadku porannej toalety. Pamiętaj, aby po każdym umyciu twarzy sięgać po tonik, którym wyrównasz pH skóry i przygotujesz ją na kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

Z drugiej strony możesz także, uzupełniająco, używać rękawiczki do demakijażu albo specjalnej gąbki Konjac. Wtedy wystarczy umyć twarz czystą wodą, a wspomniane akcesoria zapewnią efekt oczyszczenia, usuwając wszelkie pozostałości makijażu, jednocześnie wygładzając skórę.

Popularne akcesoria do demakijażu i oczyszczania twarzy – jakie dają korzyści?

Sam proces oczyszczania czy demakijażu możesz wykonać, stosując tradycyjne płatki i płyn micelarny lub specjalne żele do mycia twarzy. Na rynku są również dostępne dedykowane gąbeczki czy szczoteczki do twarzy. Świetnie sprawdzi się także rękawica do demakijażu. Tego typu gadżety nie tylko skutecznie zadbają o Twoją cerę i usuną wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo delikatnie masują skórę twarzy, pobudzają jej ukrwienie, co korzystnie wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Ponadto mogą być wielokrotnie stosowane, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Przykładem takiego produktu jest wspomniana już gąbeczka Konjac, która delikatnie oczyszcza i złuszcza martwe komórki naskórka. To w naturalny sposób pozwala przywrócić blask cerze. Co ważne, jest w w 100% naturalna i biodegradowalna!

Cztery kroki do czystej i promiennej skóry twarzy podczas pielęgnacji

Dzięki pielęgnacji twarzy i usuwaniu z niej resztek makijażu oraz zanieczyszczeń takich jak kurz i martwy naskórek, Twoja skóra pozostanie zdrowa i promienna. Innych produktów potrzebuje cera wrażliwa, a innych sucha czy skłonna do przetłuszczania.

Jeśli chcesz mieć zdrową, czystą i promienną skórę, nie wolno Ci zapominać o codziennej pielęgnacji twarzy. Jak prawidłowo przeprowadzać wieczorne oczyszczanie?

Pierwszy etap to dokładny demakijaż twarzy. Chcąc pozbyć się zanieczyszczeń, możesz zastosować myjkę lub klasyczne płatki nasączone płynem micelarnym lub mleczkiem do twarzy.

Po usunięciu makijażu należy oczyścić twarz mleczkiem, żelem lub pianką na bazie wody. Jeśli masz skórę skłonną do przesuszania, najlepsze są bogate w składniki odżywcze mleczka. W przypadku cery tłustej lepszym rozwiązaniem będzie pianka lub żel myjący.

Kolejny krok to tonizowanie. Przy użyciu płatków kosmetycznych nałóż na twarz tonik lub płyn micelarny. Pomoże to utrzymać skórze odpowiednie pH.

Ostatni etap to nałożenie kremu, który utrwali wcześniejsze procesy. Pamiętaj, by dobierać krem zgodnie z typem swojej cery.

Równie ważna jest pielęgnacja poranna. Jej poszczególne etapy są zbliżone do oczyszczania wieczornego z pominięciem demakijażu i zamianą kremu z nocnego na dzienny. Co istotne, osoby z wrażliwą skórą powinny zrezygnować z użycia wody i jedynie przetrzeć twarz płatkiem nasączonym płynem micelarnym.