pędzle do makijażu który do czego

Pędzle do makijażu – który do czego?

Spis treści

Makijaż może całkowicie zmienić oblicze kobiety, jest tylko jedna ważna sprawa. Musi być wykonany właściwie, z dopasowanych do danej cery kosmetyków i przy użyciu odpowiednich narzędzi. Bardzo często to właśnie akcesoria decydują o finalnym wyglądzie i sukcesie nakładanego makijażu. Jednym z najważniejszych akcesoriów są pędzle do makijażu i to od ich odpowiedniego doboru należy zacząć swoją przygodę z makijażem. W poniższym artykule sprawdzimy między innymi jakie rodzaje pędzli do makijażu wybrać, co idealnie sprawdzi się do aplikacji różu, a czego użyć w przypadku makijażu oka.

Pędzle do makijażu – czy to podstawa makijażu?

Chociaż podstawą makijażu są kosmetyki, dobrze dobrane do naszej cery i okazji, nie zmienia to jednak faktu, że pędzle do makijażu są także jego nieodzowną i niezbędną częścią. Warto więc lepiej zapoznać się z ich rodzajami i przeznaczeniem.

W dzisiejszych czasach często panuje przekonanie, że jeżeli coś jest drogie to musi być dobre. W przypadku pędzli do makijażu ta zasada często się nie sprawdza. Dobry pędzel to taki, który dobrze leży w dłoni, nie sypie się, nie łamie i dobrze rozprowadza kosmetyk. Często tanie pędzle mniejszych firm lepiej sprawdzają się niż profesjonalne pędzle od wielkich marek kosmetycznych. Wynika to z tego, że stawia się na jakość pędzli i indywidualne dopasowanie.

Warto też zaznaczyć, że należy regularnie czyścić pędzle do makijażu dzięki czemu będą służyć przez długi czas. Niezależnie także czy używamy pędzla z naturalnym włosiem czy tego ze sztucznym, warto zapoznać się z informacjami czym myć pędzle do makijażu, a czego kategorycznie nie wolno nam robić. Pomoże to utrzymać pędzel i jego włosie jak najdłużej w dobrej kondycji.

pędzle do makijażu który do czego
pędzle do makijażu który do czego

Rodzaje pędzli do makijażu – które do czego służą?

Pędzle możemy podzielić na kilka sposobów. Najbardziej popularny z nich dotyczy podziału ze względu na rodzaj użytego włosia czyli pędzle z włosiem syntetycznym i naturalnym.

Syntetyczne, sztuczne włosie, jest tym którego szukasz gdy zastanawiasz się czym nakładać podkład. Zamiast go nałożyć palcami lepiej użyć specjalistycznej gąbeczki lub właśnie odpowiedniego pędzla. Pozwoli to dokładnie rozprowadzić produkt po twarzy. Wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu świetnie nadają się do nakładania wszelkich płynnych produktów i nie może ich zabraknąć w Twojej kosmetyczce.

Kolejny podział pędzli, wynika ze względu na kosmetyki, do których aplikacji się ich używa:

  • Pędzel do pudru – zazwyczaj główka pędzla jest puszysta, co pozwala na rozprowadzenie produktów sypkich szybko lub dokładnie w oczekiwanych miejscach,

  • Pędzel do bronzera –  tu stawiamy na pędzle o miękkim włosiu, które świetnie sprawdzają się do rozprowadzania suchych kosmetyków. Zazwyczaj mają lekko ścięte lub zaokrąglone końcówki co pozwala na dokładne wymodelowanie twarzy,

  • Pędzel do podkładu – wybór pędzli z tej kategorii jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Wszystkie jednak posiadają sztuczne, sztywne i gładkie włosie, które najlepiej sprawdzi się w aplikacji mokrych kosmetyków.

  • Pędzel do blendowania – wiele rodzajów pędzli z długim włosiem, służących do łączenia i nakładania cieni w celu zatarcia granic między nimi. Świetnie rozprowadzają nadmiar produktu.

  • Pędzel do konturowania – dobre pędzle o krótkim włosiu służące do konturowania twarzy i by podkreślić kości policzkowe,

  • Pędzle do rozświetlacza – duże pędzle, często z włosiem naturalnym, zazwyczaj w kształcie wachlarza. Pozwalają na wykończenie i podkreślenie całego makijażu.

  • Pędzel do cieni – zazwyczaj jest to niewielki pędzel posiadający naturalne włosie, który pozwala na dokładną aplikację kosmetyków. Występuje często w dwóch wariantach. Płaski pędzelek służy do nakładania cienia na powiekę, ale lekko zaokrąglony cienki pędzelek do pracy w kąciku oka.

Pędzle do makijażu – który do czego? | Killys

Jakie pędzle do makijażu dla początkujących?

Wszystko zależy od preferencji i rodzaju nakładanego makijażu. To, jaki pędzel wybrać zależy od tego, jakie kosmetyki będą używane do make up. Potrzebujesz czegoś precyzyjnego do makijażu oczu, albo podkreślenia brwi? A może coś do blendowania cieni lub płynnego podkładu? Na początek zawsze polecamy zestawy pędzli, na przykład Bubble Brush. Taki gotowy zestaw pędzli do makijażu pozwoli znaleźć coś co sprawi, że aplikacja kosmetyku będzie jeszcze łatwiejsza, a ponadto znajdziesz odpowiedni pędzelek tak do suchych produktów jak na przykład pudrów mineralnych, jak i nakładania podkładu czy nakładania korektora.

Pędzle do makijażu – zestaw czy pojedyncze pędzelki?

To bardzo skomplikowane pytanie, bo w dużej mierze zależy od naszych osobistych preferencji. Jeśli masz swoją ulubioną markę, która dobrze leży w ręku i ma stałe miejsce w Twojej kosmetyczce to zestaw pędzli do makijażu oczu, pudrów czy mieszany jest dobrym rozwiązaniem. Prawda jest jednak taka, że pędzle zużywają się w różnym tempie. Dodatkowo w wyspecjalizowane pędzelki o konkretnym przeznaczeniu koniecznie zaopatrz się w sklepie z produktami z którymi lubisz pracować.

Dużo zależy też od doświadczenia w makijażu twarzy. Jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w pielęgnacji, dobry zestaw pędzli do makijażu może być znakomitym wyborem, dzięki czemu określisz, który pędzel jest dla Ciebie odpowiedni, a z którym nie jest Ci po drodze. Dobrze dobrane pędzle są ogromnym ułatwieniem w wykonywaniu makijażu i w żadnym wypadku nie można pozostawić ich wyboru przypadkowi.

Pędzle do makijażu – który do czego? | Killys