Jaka szczotka do włosów jest dla mnie najlepsza? Podpowiadamy!

Spis treści

W pielęgnacji włosów nie chodzi wyłącznie o stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale również o sposób rozczesywania włosów, a na to ma wpływ wybór szczotki. Źle dobrana szczotka do włosów powoduje ich wyrywanie lub niszczenie struktury. W naszym artykule podpowiadamy, jaka szczotka do włosów jest najlepsza i czym kierować się przy jej wyborze.

Jakiej szczotki używać do włosów?

Rozczesywanie włosów wymaga użycia odpowiedniej szczotki. Niestety czasem trudno zdecydować się na jedną, ze względu na sporą liczbę odmian tego produktu. Przy wyborze weź pod uwagę, że wymagania włosów kręconych są inne niż prostych. Z drugiej strony, szczotka do cienkich włosów nie poradzi sobie z grubymi pasmami. Tak samo inna szczotka jest potrzebna do włosów długich, a inna do krótkich lub do ramion. Warto dostosować ją też do porowatości włosów. Oprócz tego zastanów się, czy potrzebujesz szczotki do modelowania czy czesania włosów. Do wyboru są warianty mające włosie syntetyczne lub naturalne.

Dobór odpowiedniej szczotki do włosów sprawia, że łatwo je rozczesać, nie wypadają i zyskują objętość. O tym jednak można przekonać się dopiero po zakupie, dlatego stworzyliśmy krótki przewodnik, który ułatwi Ci wybór.

Jaka szczotka do włosów jest dla mnie najlepsza? Podpowiadamy! | Killys
Jaka szczotka do włosów jest dla mnie najlepsza? Podpowiadamy! | Killys

Najlepsza szczotka do włosów… czyli jaka?

W dużym stopniu kondycja włosów kręconych, falowanych i prostych jest zależna od wyboru odpowiedniej szczotki. Najlepsze szczotki delikatnie rozczesują pasma. Skutecznie wyczesują zanieczyszczenia i rozprowadzają sebum na całej długości włosów, dzięki czemu są one błyszczące i dobrze chronione przed czynnikami atmosferycznymi.

Najlepsza szczotka do włosów cienkich to szczotka typu vent, określana inaczej jako przelotowa. Ten rodzaj szczotki do włosów ma zwykle cienkie igiełki, które podczas codziennej stylizacji włosów nie szarpią ich, za to dobrze rozczesują.

Do grubych włosów potrzebujesz szczotki, która doskonale poradzi sobie z rozczesaniem i doskonale je wygładzi. Dobrym pomysłem jest płaska i podłużna wersja produktu.

Najlepsze szczotki do włosów kręconych mają szeroko rozstawione szpilki i są wykonane z antystatycznych materiałów, dzięki czemu nie powodują ich elektryzowania.

Jakie szczotki niszczą włosy?

Nie wybieraj szczotek plastikowych kiepskiej jakości. Ich nieelastyczna struktura wywołuje mikrouszkodzenia włosów i powoduje ich łamanie. Splątanych włosów grubych nie rozczeszesz z ich pomocą, a cienkim również zaszkodzą. Kolejne zagrożenie to ostre szpilki, które szarpią pasma. Szczotki do włosów, które mają kolce zakończone kuleczkami są doskonałe do masażu skóry głowy, ale te powinny być dobrze zintegrowane ze szpilkami. W przypadku modelu kiepskiej jakości kulki zaczną odpadać i zostaną same ostre szpilki.

Rodzaje szczotek do włosów

Wybór szczotek do włosów jest duży, dlatego warto zapoznać się z ich najważniejszymi wariantami. Właściwie dobrane hamują nadmierne wypadanie włosów, pomagają w przywróceniu lub utrzymaniu ich zdrowego wyglądu i masują skórę głowy.

Tradycyjna szczotka z nylonowymi igiełkami

Szczotki do włosów, które mają nylonowe igiełki, skutecznie rozdzielają pasma suche i mokre. Nadają się do cienkich i gęstych włosów. Dobrze rozczesują też włosy kręcone. W nylonowe szpilki jest wyposażona szczotka Killys Popsy. Dopasowuje się do kształtu głowy i sprawia, że czesanie włosów jest bezproblemowe. Zapobiega elektryzowaniu. Z tego typu szczotek łatwo usunąć zanieczyszczenia.

Szczotka z naturalnym włosiem z dzika

Naturalne włosie jest odpowiednie nawet dla zniszczonych i delikatnych włosów. Skutecznie rozczesuje splątane pasma i nadaje im wyraźną objętość. Dużą popularnością cieszą się szczotki z włosiem dzika, które jest zbudowane z keratyny tak samo jak ludzki włos. Gęsta szczotka z włosiem naturalnym sprawdzi się w przypadku włosów cienkich. Do grubszych warto wybrać wersję z rzadszym włosiem.

Płaska i podłużna szczotka do włosów

Płaska szczotka o podłużnym kształcie jest idealna do suszenia długich i prostych włosów. Z powodzeniem może być stosowana do włosów gęstych. Zapewnia staranne rozczesanie pasm i wygładza je. Susząc włosy chłodnym powietrzem i używając płaskiej szczotki, uzyskuje się efekt jak po zastosowaniu prostownicy.

Do każdego rodzaju włosów nadaje się płaska szczotka pneumatyczna. Taka szczotka posiada pneumatyczną poduszkę, czyli gumową poduszkę z otworem pozwalającym na ruch powietrza z jej środka na zewnątrz i odwrotnie. Dzięki niej dostosowuje się do kształtu głowy.

Okrągła szczotka do włosów

Okrągłe szczotki ceramiczne są idealne do modelowania włosów. Ułatwiają suszenie włosów. Wygładzają pasma, podnoszą je u nasady, a nawet nadają im delikatny skręt. Szczotka do modelowania włosów powinna być taka jak Ceramic Easy Styling. Ceramiczny korpus szczotki zapewnia ochronę włosów podczas stylizacji i sprzyja szybkiemu ułożeniu włosów.

Do włosów cienkich odpowiednia jest wentylowana szczotka, której powietrze ogrzewa kosmyki od każdej strony. Jest przeznaczona do nadawania włosom objętości. Nie nadaje się jednak do włosów z tendencją do puszenia.

Jeżeli chcesz perfekcyjnie dopasować szczotkę do długości włosów, zwróć uwagę na jej średnicę. Do krótkich wystarczy model o średnicy do 30 mm, a do średnich do 60 mm. W przypadku długich włosów przyda się szczotka o średnicy ok. 80 mm.

Jaką szczotką powinno się czesać włosy – podsumowanie

Jaką szczotkę wybrać? Taką, która odpowiada Twoim potrzebom. Włosie dzika stanowi najbezpieczniejszą opcję dla zachowania zdrowych włosów, ale nie każdemu może pasować. Kieruj się rodzajem włosów i ich aktualną kondycją oraz własnymi upodobaniami. Dobrze dobrana szczotka do modelowania sprawi, że kręcone włosy zachowają ładny skręt, ale do rozczesania prostych potrzebna jest płaska. Po prostu używaj szczotek zgodnie z ich przeznaczeniem i zwróć uwagę, czy zapewniają dobry masaż skóry głowy, który zdecydowanie wzmacnia cebulki.

Jaka szczotka do włosów jest dla mnie najlepsza? Podpowiadamy! | Killys