Gąbki i puszki do makijażu

Gąbka do makijażu to niewielkie akcesorium, którym bez wysiłku wykonasz profesjonalny make-up. Służy do aplikacji podkładu oraz innych płynnych kosmetyków kolorowych, takich jak cienie do powiek bez pozostawiania smug i zacieków. Świetnie nadaje się do makijażu trudnodostępnych miejsc, np. okolicy nosa. Ponadto jest prosta w użyciu i poręczna. Możesz włożyć ją do kosmetyczki i mieć zawsze pod ręką. Jak prawidłowo aplikuje się podkład przy pomocy gąbki? Czy wygląd i kształt gąbek ma znaczenie?

Gąbka do makijażu – jaką wybrać?

Gąbki do makijażu KillyS mają różne kolory i kształty. Wprawdzie kolor nie ma tu większego technicznego znaczenia i zarówno różowa, jak i czarna gąbka tak samo nadają się do nakładania makijażu, to kształt może już wpływać na proces nakładania kosmetyku. Przeróżne kształty gąbek mają jeszcze bardziej ułatwić Ci dobór tej odpowiedniej, najwygodniejszej dla Ciebie. Gąbeczki do makijażu o kształcie gruszki dedykowane są dla osób początkujących, ponieważ są wygodne do trzymania i manewrowania. Ten model ułatwi codzienne nakładanie podkładu. Najpopularniejsza i najczęściej stosowana jest klasyczna, różowa łezka. Ta gąbka do makijażu z powodzeniem może być używana zarówno przez osobę doświadczoną, jak i początkującą. Nadaje się do aplikowania podkładów, korektorów oraz rozświetlaczy i różu. Jak prawidłowo używać gąbki do makijażu? Warto ją wcześniej namoczyć i odcisnąć nadmiar wody. Gąbeczka po nasączeniu staje się miękka, a dodatkowo zwiększa swoją objętość, dzięki czemu zyskujesz większą powierzchnię do nakładania podkładu.

Zastosowanie gąbki: nie tylko do nakładania podkładu

Gąbeczka do makijażu to obok pędzli obowiązkowy produkt, który powinien się znaleźć w Twojej kosmetyczce. To poręczne akcesorium do makijażu pomoże nałożyć idealnie dobraną warstwę kosmetyku, a tym samym uzyskać doskonały efekt. Dzięki niej make-up staje się o wiele łatwiejszy, a jego wykonanie – szybsze. Gąbki do makijażu występują w różnych kształtach i kolorach – w ten sposób możesz je dopasować do swoich pozostałych akcesoriów i potrzeb.

Ponadto gąbeczki świetnie sprawdzą się do konturowania twarzy kosmetykami o płynnej i kremowej formule. Jasne kosmetyki należy nałożyć gąbeczką na twarz na te miejsca, które wymagają uwypuklenia. Pozwala to uzyskać efekt światłocienia. Najważniejszą zasadą konturowania jest delikatne przejście pomiędzy jasnymi a ciemnymi kosmetykami. Zapewnienie łagodnych przejść przy pomocy gąbeczki da naturalny efekt i jedynie podkreśli walory twarzy.

Gąbka do makijażu sprawdzi się również przy bakingu, czyli aplikacji na twarz dużej ilości pudru w celu utrwalenia makijażu. Wystarczy nabrać odrobinę produktu na gąbeczkę i ruchem stemplującym nałożyć go na twarz. Taki zabieg pozwoli ukryć Ci wszelkie niedoskonałości oraz nie doprowadzi do rozcierania wcześniej nałożonych kosmetyków.

Czyszczenie gąbki do makijażu

Odpowiednie przechowywanie i dbanie o kosmetyki i akcesoria pozytywnie wpływa na ich żywotność. Gąbeczki do makijażu mają kontakt z twarzą, więc tym bardziej ważne jest, żeby były czyszczone po każdym użyciu. Najpierw gąbkę należy wypłukać pod bieżącą wodą. Do czyszczenia gąbek najlepiej użyć dedykowanych płynów, ewentualnie delikatnych mydełek lub żeli myjących, które nie zniszczą ich struktury. Następnie gąbeczkę do makijażu pozostaw w czystym i suchym miejscu aż do pełnego wyschnięcia.