Każda z nas chce pięknie wyglądać niezależnie od wieku i okazji. Czasem jest to domówka u znajomych, czasem wyjście na miasto z koleżankami, innym razem randka z ukochaną osobą albo rodzinna uroczystość. Tak jak różne są okazje, tak różne są rodzaje makijażu i kreacje. Odpowiednie dobranie tych elementów sprawi, że całość zagra idealnie. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się makijaż rozświetlający. Na czym polega ta technika? Jak go zrobić krok po kroku i przy jakich okazjach sprawdzi się najlepiej? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Makijaż rozświetlający, czyli jaki?
Makijaż rozświetlający, inaczej nazywany glow, to rodzaj make-up’u, gdzie rozświetlane są wszystkie wypukłe partie twarzy, takie jak kości policzkowe, grzbiet nosa czy czoło. Dzięki temu udaje się uzyskać delikatny efekt naturalnej, odmłodzonej i świeżej cery. Makijaż rozświetlający sprawdzi się zarówno na co dzień do pracy czy na studia, ale także na specjalne okazje i uroczystości.
Rozświetlający makijaż – dla kogo?
Przemęczenie, zła dieta, brak odpowiedniej ilości snu często wyraźnie odznaczają się na twarzy. Stan skóry ulega pogorszeniu, pojawiają się cienie pod oczami, a cera staje się ziemista. Poza odpowiednią pielęgnacją i zmianą stylu życia wygląd można wspomóc rozświetlającym makijażem, który da uczucie odświeżenia i odmłodzenia.
W związku z tym efekt glow jest często stosowany przez kobiety dojrzałe. Cera wygląda świeżo, staje się bardziej elastyczna, a zastosowanie odpowiedniego konturowania pozwala ukryć zmarszczki i niedoskonałości, w prosty sposób odjąć kilka lat.
Osiągnięcie oczekiwanego efektu wymaga jednak dostosowania makijażu rozświetlającego do koloru włosów, oczu, a także karnacji. Tym samym inaczej będzie wyglądać make up dla brunetek, a inaczej dla blondynek. W przypadku kobiet o ciemnych włosach lepiej postawić na ciemniejszy podkład, a do konturowania użyć bronzera. Róż za to zdecydowanie bardziej pasuje do blondynek. Ponadto u kobiet z jasną karnacją trzeba precyzyjnie dobrać podkład, ponieważ zbyt ciemny będzie się za mocno odcinać od szyi, a zbyt jasny da wrażenie trupiej bladości.
Makijaż rozświetlający – produkty i niezbędne akcesoria
Rozświetlony makijaż to kwestia dobrego kremu nawilżającego i podkładu, ale kluczowe jest odpowiednie nałożenie dobrego rozświetlacza. Ten produkt dostępny jest w różnych wariantach – w kremie, sztyfcie lub jako sypki cień (ten ostatni najczęściej używany do podkreślania powiek). Ponadto potrzebne będą: podkład rozświetlający, korektor i bronzer lub róż.
Czym rozświetlić makijaż?
Do rozprowadzenia rozświetlacza najlepiej używać specjalnych akcesoriów do makijażu. Pędzel lub gąbeczka do makijażu jest w stanie precyzyjnie i równomiernie rozprowadzić kosmetyk, dzięki czemu uda się uzyskać pożądany efekt. Cienki pędzelek najlepiej zastosować na łuk brwiowy lub powiekę, a na większe obszary takie jak policzki czy czoło sprawdzi się szeroki, puchaty pędzel do pudru.
Czym można zastąpić rozświetlacz?
Promienna cera i efekt muśnięcia promieniami słońca są również możliwe dzięki aplikacji różu lub bronzera. Wystarczy rozprowadzić niewielką ilość kosmetyku na kościach policzkowych, a także w okolicach ust i brody, by uzyskać odpowiednie rozświetlenie twarzy.
Jak zrobić makijaż rozświetlający krok po kroku?
Niezależnie od rodzaju makijażu, pierwszym krokiem jest zawsze przygotowanie skóry twarzy do przyjęcia poszczególnych kosmetyków. Makijaż glow zaczyna się od nawilżenia – użyj do tego kremu bb lub serum z kwasem hialuronowym. Następnie nakładany jest podkład, a pod oczy, na brodę i środek czoła jaśniejszy o ton korektor. Ważne, by dokładnie rozetrzeć granice pomiędzy podkładem a korektorem. Kolejnym etapem jest konturowanie – nadawanie twarzy odpowiedniego kształtu przy pomocy różu lub bronzera. Na tak przygotowaną skórę twarzy można zastosować najważniejszy kosmetyk w makijażu glow, czyli rozświetlacz.
Rozświetlacz – gdzie go użyć?
Obowiązkowe miejsca, gdzie powinien się on znaleźć, to łuk kupidyna, czubek nosa, łuk jarzmowy i środek czoła. Dobrym pomysłem jest dać odrobinę produktu również na dekolt, obojczyki i ramiona, zwłaszcza jeśli jest to stylizacja wieczorowa. Rozświetlacz szybko i wygodnie nałożysz wąskim pędzlem z kolekcji WOW.
Kiedy stosować podkład rozświetlający?
Podkład rozświetlający sprawia, że skóra wygląda naturalnie i świeżo, a dodatkowo lekko się błyszczy. Zazwyczaj stosuje się go przede wszystkim pod oczy, co pozwala zatuszować zasinienia i daje wrażenie wypoczętej cery.
Rozświetlający makijaż oka
Wypoczęte oko ma charakterystyczny błysk i przyciąga uwagę! Warto więc podkreślić brwi, następnie nałożyć bazę pod cienie, dzięki czemu makijaż dłużej utrzyma się na oku. Do rozświetlenia powieki świetnie sprawdzi się jasny, ciepły odcień cieni. Ostatni obowiązkowy element makijażu oczu to mocno wytuszowane rzęsy.
Jak wykończyć makijaż rozświetlający?
Chcąc przedłużyć trwałość makijażu rozświetlającego, koniecznie jest odpowiednie wykończenie. Do tego świetnie sprawdzi się puder, który zapobiega rolowaniu korektora i podkładu. Najbardziej odpowiedni jest oczywiście rozświetlający, ale może być również klasyczny utrwalający.
Makijaż glow – najczęściej popełniane błędy
Co może zrujnować cały efekt rozświetlającego makijażu? Po pierwsze nadaje się on tylko dla tych kobiet, które posiadają idealną, nieskazitelną cerę. Wszystkie niedoskonałości takie jak widoczne lub wyraźnie popękane naczynka, zmiany skórne, przebarwienia oraz zmiany trądzikowe zostaną w momencie rozświetlenia cery podkreślone i uwypuklone.
Ponadto zaaplikowanie zbyt dużej ilości kosmetyków podczas tworzenia make-up’u sprawi, że makijaż będzie bardzo mocny, a po kilku godzinach widoczne staną się rozszerzone pory i wszelkie nierówności, całość zaś przestanie wyglądać naturalnie. Warto pamiętać, by poza rozświetlaczem pozostałe kosmetyki nie miały właściwości rozświetlających.