Pędzle do makijażu

Co jest ważne, gdy chcesz wykonać perfekcyjny makijaż i zapewnić sobie piękny wygląd? Poza kosmetykami dopasowanymi do konkretnego typu cery, niezbędne są również akcesoria, za pomocą których będziesz w stanie precyzyjnie nałożyć poszczególne produkty. Przede wszystkim ważne są odpowiednie pędzle. W ofercie posiadamy profesjonalne pędzle do pudru, pędzle do blendowania, pędzle do rozświetlacza, pędzle do różu, pędzle do aplikacji cieni, do brwi i inne.

Unikalne pędzle do makijażu

Aktualnie na rynku dostępne są różne rodzaje pędzli do makijażu twarzy czy oczu. Co sprawia, że dany pędzel jest odpowiedni? Co powoduje, że będziesz go używać długo i z przyjemnością? Przede wszystkim zwróć uwagę, by pędzel był dobrany do Twoich konkretnych potrzeb. Inny pędzel będzie przeznaczony do makijażu oczu i rozcierania cieni, a inny do nakładania pudru czy rozcierania szminki na ustach. Liczy się kształt, miękkość i jego gęstość.

Jakie pędzle do makijażu wybierać?

Pędzel do makijażu jest drugim, obok kosmetyków, najważniejszym elementem, który pozwala wykonać make-up. Jego dobór jest istotny, ponieważ może zarówno ułatwić malowanie, jak i bardzo je utrudnić. Najważniejsze to postępować zgodnie z zasadą: pędzel dobieraj według potrzeb. Możesz lekko modyfikować jego przeznaczenie. Na pierwszym miejscu stawiaj jakość pędzla oraz kształt. Do nakładania korektora, malowania brwi czy makijażu ust najlepiej użyj zbitego, cienkiego pędzelka. Natomiast do rozprowadzania rozświetlaczy czy blendowania cieni potrzebne Ci będą pędzle puszyste i miękkie. Mamy nadzieję, że wśród pędzli Killys znajdziesz te najukochańsze.

Pędzle syntetyczne czy naturalne?

W ofercie posiadamy syntetyczne pędzle do makijażu, które są łatwe w czyszczeniu i bardziej praktyczne.

Pędzle z syntetycznego włosia, w odróżnieniu od tych z włosia naturalnego, warto wybierać dlatego, że są:

cruelty free,

hipoalergiczne,

łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Pędzle do makijażu z syntetycznym włosiem są zatem szczególnie polecane alergikom. To włosie jest delikatniejsze i rzadko wywołuje podrażnienia. Dodatkowa zaletą ich jest fakt, że ich produkcja nie przyczynia się do cierpienia zwierząt, co aktualnie jest jedną z wartości kluczowych w branży beauty i nie tylko. Świetnie sprawdzą się w nakładaniu zarówno sypkich, jak i płynnych kosmetyków.

Pędzle z naturalnym włosiem wymagają delikatniejszej pielęgnacji, ponieważ mają z czasem tendencję do kruszenia się. Niestety ze względu na porowatą strukturę naturalnego włosia często “chłoną” płynne kosmetyki, dlatego zaleca się używanie ich do aplikacji głównie kosmetyków sypkich.

Profesjonalne pędzle do makijażu – zastosowania

Decydując się na wybór pędzli do makijażu, koniecznie dobieraj je zgodnie z przeznaczeniem. Jakie są najważniejsze różnice?

Pędzle do pudru – mają zaokrąglony kształt, co pozwala na jednolite i równomierne nałożenie pudru.

Pędzle do blendowania – muszą być miękkie, puchate, ale również elastyczne, tak by równomiernie rozkładać produkt i nie powodować plam.

Pędzle do rozświetlacza – wyprofilowany kształt włosków pomaga podkreślić kości policzkowe i rozświetlić cerę, dzięki czemu nabierze ona zdrowego i świeżego wyglądu.

Pędzle do różu – świetnie sprawdzi się pędzel kabuki o gęstym, zaokrąglonym włosiu. Pozwala równomiernie rozprowadzić kosmetyk na twarzy, dając efekt jednolitej cery.

Pędzle do bronzera – najbardziej popularne są pędzle o ukośnym włosiu, ponieważ pomagają podkreślić kości policzkowe i korygują owal twarzy.

Pędzle do aplikacji cieni – puszyste, wyprofilowane, krótkie włosie idealnie nadaje się do nakładania cieni na powiekach. Pędzel może mieć kształt stożka, ale nie powinien być za mocno zbity.

Pędzle do brwi – cechują się ściętą końcówką, a dodatkowo powinny mieć sztywne, gęsto osadzone włosie umożliwiające nabieranie i aplikowanie kremowego produktu. Tego typu pędzelki sprawdzą się również do malowania kresek na powiekach.

Poza wymienionymi rodzajami pędzli zaopatrz się także w uniwersalny pędzel typu wachlarz, który dzięki swojemu kształtowi pozwoli usunąć nadmiar kosmetyków z twarzy.

Pędzle do makijażu – jak czyścić?

Ponadto pamiętaj o regularnym czyszczeniu pędzli. Powinnaś to robić przynajmniej co dwa tygodnie. Zalegające na nich pozostałości kosmetyków sprzyjają namnażaniu się bakterii, a to może prowadzić do podrażnienia i wywoływać niechciane alergie. Do standardowego czyszczenia pędzli wystarczy ciepła woda z mydłem, a do głębokiego świetnie sprawdzi się szampon dla dzieci lub łagodna pianka do twarzy.