Jak nakładać podkład: poradnik krok po kroku dla pięknej i jednolitej skóry

Spis treści

Podkład jest kluczowym elementem całego makijażu. Od dobrze dobranego kosmetyku zależy w dużej mierze ostateczny efekt i to właśnie podkład odpowiada za lekki i wypoczęty wygląd naszej cery. Jak dobrze dobrać i jak najlepiej nakładać podkład? Na co zwrócić uwagę, by uzyskać naturalny efekt? Czego unikać przy aplikacji podkładu? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przygotowanie do nakładania podkładu

Przed nałożeniem podkładu należy zadbać o odpowiednie przygotowanie twarzy. Dzięki temu produkt lepiej i dłużej będzie utrzymywał się na skórze. Dokładnie umyj skórę twarzy, a następnie nałóż krem nawilżający. Zapewni to poślizg na twarzy i ułatwi aplikację podkładu. Ponadto nakładanie kosmetyku na suchą skórę, może dodatkowo podkreślić jej przesuszenie. Odpowiednie nawilżenie jest więc niezbędne.

Jak nakładać podkład: poradnik krok po kroku dla pięknej i jednolitej skóry | Killys
Jak nakładać podkład: poradnik krok po kroku dla pięknej i jednolitej skóry | Killys

Narzędzia i techniki nakładania podkładu

Metoda aplikacji podkładu zależy od różnych czynników. Duże znaczenie to, jakiego efektu oczekujesz, ale także czas i wygoda. Nakładanie podkładu palcami wiąże się z wygodą, natomiast w przypadku bardzo płynnego podkładu ciepło palców może jeszcze bardziej rozrzedzać podkład i w takim wypadku znacznie lepiej sprawdzi się miękka gąbeczka czy pędzelek. Istotna jest także technika nałożenia podkładu, by był on niewidoczny, ale równocześnie dawał jak najlepsze krycie. Należy nakładać podkład stopniowo co pozwoli kontrolować ilość kosmetyku i grubość warstwy. Co w takim wypadku sprawdza się najlepiej?

Czym nakładać podkład?

Nakładając podkład palcami musisz zużyć go więcej niż w przypadku stosowania narzędzi. Dodatkowo czasem ciężko jest nałożyć odpowiednią ilość w trudno dostępne miejsca takie jak okolice nosa czy uszu. Mimo wszystko krycie podkładu rozprowadzanego palcami daje delikatny efekt ujednoliconej cery bez efektu maski. To szybka metoda, która sprawdzi się na co dzień.

Czym najlepiej nakładać podkład w trudno dostępnych miejscach? W tym przypadku świetnie sprawdza się gąbeczka do makijażu typu Beauty blender. Dzięki jej opływowemu kształtowi można dotrzeć w okolice nosa, ust czy uszu i precyzyjnie nałożyć podkład. Należy jedynie uważać, by nie nałożyć zbyt dużej warstwy kosmetyku, która tworzy nieestetyczny efekt maski.

Ciekawym rozwiązaniem jest także nakładanie podkładu pędzlem. Do aplikacji niezbędny jest pędzel typu flat top o krótkim i sztywnym włosiu. W tym przypadku nałożenie podkładu polega na stemplowaniu twarzy, chodzi o to, by cera wyglądała nieskazitelnie, a rozcieranie kosmetyku może prowadzić do powstawania nieestetycznych smug.

Jak nakładać podkład: poradnik krok po kroku dla pięknej i jednolitej skóry | Killys

Technika nakładania podkładu krok po kroku

Krok 1: Rozprowadzenie podkładu na skórze

Niezależnie od tego czy chcesz nakładać podkład pędzlem, palcami czy gąbeczką konieczne jest wykonywanie ruchów stemplujacych. Następnie kolistymi ruchami należy rozcierać kosmetyk od środka na zewnątrz. Jeśli masz widoczne włoski użyj pędzla i przesuwaj pędzel góra dół. Dzięki temu włoski przylgną do skóry i nie będą na nich osiadali drobinki podkładu.

Krok 2: Jak ukryć niedoskonałości

Zanim zaczniesz nakładać podkład pamiętaj o przygotowaniu skóry poprzez oczyszczenie jej i nawilżenie. Zastosuj krem matujący i korektor pod oczy, dzięki czemu ukryjesz ewentualne wypryski i niedoskonałości. Jeśli masz suchą skórę, przed aplikacją podkładu możesz także delikatnie nawilżyć skórę wodą termalną lub innym ulubionym hydrolatem, w przeciwnym razie nałożony podkład może jeszcze bardziej podkreślić jej przesuszenie.

Krok 3: Jak uniknąć efektu “maski”

Zwróć uwagę na ilość stosowanego kosmetyku. Do uzyskania profesjonalnego efektu wystarczy niewielka ilość podkładu, natomiast zbyt gruba warstwa może stworzyć efekt maski, a także doprowadzić do zapychania się gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do powstawania zmian tradzikowych.

Krok 4: Jak równomiernie rozprowadzić podkład na całej twarzy

Jeśli nakładasz podkład gąbeczką zadbaj o jej wcześniejsze nawilżenie. Dzięki temu będzie przyjmować mniej kosmetyku i łatwiej będzie Ci kontrolować grubość warstw. W przypadku nakładania podkładu palcami lub pędzlem zwróć uwagę na trudno dostępne miejsca, by nie gromadził się tam nadmiar kosmetyku.

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu do swojej skóry

Kolor podkładu należy uważnie dobierać do koloru skóry twarzy. Pamiętaj, by kupując podkład nie sprawdzać koloru nakładając odrobinę produktu na skórze dłoni czy przegubie, ponieważ w tym miejscu skóra ma zupełnie inny odcień. Odrobinę podkładu nałóż bezpośrednio na skórę twarzy, najlepiej na linii żuchwy. Kolor podkładu powinien być dokładnie taki sam jak odcień Twojej twarzy, ewentualnie o ton jaśniejszy. Podkład po kilku godzinach ciemnieje i zbyt ciemny odcień będzie postarzał.

Poprawki i wykończenie

Pamiętaj, że podkład nałożony powinien być nie tylko na skórę twarzy, ale także na szyję i dekolt. Niezwykle ważne jest nie tylko dobre krycie, ale także spójne i miękkie przejście. Nałożony podkład może zostać utrwalony sypkim pudrem, najlepiej transparentnym. Omieć twarz puchatym pędzlem do pudru z kolekcji Bamboo Collection, dzięki czemu zmatowisz skórę, ukryjesz ewentualne niedoskonałości i przygotujesz twarz na aplikację kolorowych kosmetyków.

Podkład na różne okazje

Zrobienie makijażu na co dzień to zazwyczaj aplikacja palcami podkładu, następnie nałożenie odrobiny matującego pudru i szybki makijaż oczu. W przypadku wieczornych wyjść sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Zamiast nakładać podkład palcami używamy profesjonalnych narzędzi zapewniających większe krycie. Użycie gąbeczki lub pędzla zależy od naszych umiejętności i efektu jaki chcemy osiągnąć. Zastosowanie konkretnych akcesoriów uzależnione jest także od rodzaju podkładu. Płynny podkład lepiej nakładać gąbeczką, natomiast chcąc nałożyć podkład mineralny warto sięgnąć po ścięty pędzel tylu flat top.

Praktyczne wskazówki od eksperta

O czym koniecznie pamiętać? Poznaj najważniejsze wskazówki specjalisty!

  • Warto rozprowadzić produkt od środka twarzy na zewnątrz, aby uniknąć nieestetycznych linii odcięcia na linii włosów i brody.

  • Skup się na problematycznych obszarach: Jeśli masz przebarwienia, zaczerwienienia lub niedoskonałości, skup się na nałożeniu podkładu tylko na tych obszarach, a następnie rozprowadź go delikatnie na pozostałą część twarzy.

  • Nie zapomnij o szyi: Upewnij się, że nakładasz podkład także na szyję, aby uniknąć kontrastu między kolorem twarzy a szyi.

Podsumowanie

Perfekcyjnie wykonany makijaż to gwarancja sukcesu i zadowolenia. Ten efekt możesz osiągnąć nie tylko stosując dobrej jakości kosmetyki, ale także dzięki odpowiedniej technice i użyciu profesjonalnych akcesoriów. Jeśli zależy Ci na trwałości makijażu postaw na sprawdzonych producentów. Nasze akcesoria do makijażu, takie jak pędzle i gąbeczki to gwarancja jakości i sukcesu. Dzięki ich pomocy Twój makijaż niezależnie od okazji, będzie zawsze idealny.

Jak nakładać podkład: poradnik krok po kroku dla pięknej i jednolitej skóry | Killys