Jak nakładać róż na policzki – poradnik i triki dla perfekcyjnego efektu!

Spis treści

Podczas wykonywania makijażu zależy Ci na uzyskaniu delikatnego, naturalnego rumieńca? A może chcesz nadać swojej skórze świeżości i blasku? Nie musisz spędzać wielu godzin na nakładaniu dużych ilości profesjonalnych produktów. Taki efekt jesteś w stanie uzyskać z pomocą różu. Dzięki różowi Twoja twarz będzie lekko zaróżowiona, atuty podkreślone, a proporcje wyrównane. Jak prawidłowo nakładać róż? O czym koniecznie pamiętać? Gdzie warto nakładać róż? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Wybór odpowiedniego różu

Zacznijmy od najważniejszej kwestii – prawidłowego wyboru odpowiedniego kosmetyku. Dobrze dobrany odcień różu potrafi zdziałać cuda, natomiast w przypadku złego wyboru możesz całkowicie zrujnować perfekcyjnie przygotowany makijaż. Chcąc dobrze dobrać róż zwróć uwagę nie tylko na odcień Twojej skóry, ale także na kolor włosów czy oczu. Zazwyczaj wyróżnia się 4 typy – wiosna, lato, jesień, zima. Jeśli masz chłodny, wiosenny typ urody zdecydowanie unikaj mocnych kolorów. W tym przypadku świetnie się sprawdzą róże pastelowe, za to letni typ urody dobrze wygląda w przybrudzonym różu. Jeśli masz jesienny typ urody postaw na brzoskwiniowy róż z drobinkami, a w przypadku typu zimowego na intensywne i zdecydowane kolory.

Kolejna sprawa to rodzaj kosmetyku. Na rynku dostępne są między innymi róże sypkie, w kamieniu, w kremie, sztyfcie czy w kulkach. Chcąc jak najlepiej dobrać róż zwróć również uwagę na potrzeby swojej cery. Jeśli masz tłustą cerę sięgnij po sypkie kosmetyki, które dodatkowo pochłoną nadmiar sebum. Z kolei przy skórze suchej warto postawić na produkty żelowe, które pięknie wtapiają się w skórę i pozwalają uzyskać delikatny, naturalny efekt.

Jak nakładać róż na policzki – poradnik i triki dla perfekcyjnego efektu! | Killys
Jak nakładać róż na policzki – poradnik i triki dla perfekcyjnego efektu! | Killys

Przygotowanie skóry do aplikacji różu

Pamiętaj, że przed nakładaniem makijażu, Twoja skóra twarzy powinna być oczyszczona i dobrze nawilżona. Dzięki temu poszczególne kosmetyki będą lepiej spełniać swoją rolę. W przypadku różu dodatkowo należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju kosmetyku powinien być on nakładany po wcześniejszym wyrównaniu cery podkładem. Sposób aplikacji zależy od rodzaju różu. Kremowy róż można nałożyć palcem wskazującym, ale zdecydowanie lepiej sprawdzi się gąbeczka do makijażu czy dedykowany pędzel do różu. Nakładając róż palcem możesz pozostawić na twarzy smugi i odciski linii papilarnych. Natomiast w przypadku produktów sypkich pędzel jest wręcz niezbędny. W tym wypadku idealnym wyborem jest puchaty pędzel z Bamboo Collection, dzięki swojej ściętej końcówce jest w stanie równomiernie nałożyć róż niezależnie od kształtu twarzy.

Techniki nakładania różu

  1. Klasyczna technika na kości policzkowe

    To najbardziej klasyczna i prosta metoda aplikowania różu. Do precyzyjnego zlokalizowania kości policzkowych użyj dwóch palców – kciuk połóż na skroni, a palec wskazujący na łuku kupidyna. Dzięki temu w centralnej części policzka wyznaczysz dokładną linię nakładania kosmetyku. Następnie złącz palec wskazujący i środkowy i połóż przy skrzydełku nosa. To maksymalna granica delikatnej aplikacji różu, dzięki temu skóra nabierze dziewczęcego rumieńca i będzie wyglądać świeżo i naturalnie.

  2. Technika “w kształcie litery C”

    Tego typu metoda świetnie sprawdza się w przypadku twarzy o kształcie serca. Główne zadanie to zmiękczyć ostre rysy twarzy i uzyskać świeży wygląd. Aplikuj róż zamaszystymi ruchami zaczynając od linii kości policzkowych i kierując się w górę ku końcem brwi. Ważne, by równomiernie rozprowadzić kosmetyk co pozwoli uniknąć efektu postarzenia. W tym przypadku poprawne nakładanie różu uzależnione jest od dobrze dobranego produktu do aplikacji. Świetnie sprawdzi się dedykowany pędzel ze ściętą końcówką.

  3. Technika rozświetlenia i konturowania z różem

    W przypadku zaawansowanych technik makijażowych takich jak konturowanie zastosuj rozświetlacz i stonowany odcień różu – ciepły lub zimny w zależności od typu urody. Natomiast wybierając rozświetlające róże z drobinkami zrezygnuj z dodatkowego rozświetlacza. Może to doprowadzić do uzyskania sztucznego efektu.

Gdzie jeszcze warto nakładać róż?

Róż stosujemy nie tylko do policzków. Przykładowo przy owalnej twarzy można również nałożyć róż na boki czoła co pozwolić uzyskać większą harmonię. Latem skóra zazwyczaj jest odrobinę mocniej muśnięta kolorem. Jeśli nie chcesz wystawiać się na działanie promieni słonecznych, odrobina różu nałożona na konkretne partie twarzy może imitować naturalne rumieńce od słońca. W tym celu kosmetyk należy aplikować na centralną część czoła i czubek nosa. By makijaż wyglądał perfekcyjnie pamiętaj, żeby nie nakładać zbyt dużej ilości produktu. Na nosie wystarczy delikatna plamka, na czole delikatne muśnięcie.

Jak nakładać róż na policzki – poradnik i triki dla perfekcyjnego efektu! | Killys

Mieszanie różu z innymi kosmetykami

Choć już sama aplikacja różu nadaje skórze promienny wygląd, można go wzmocnić poprzez użycie rozświetlacza i bronzera. Decydując się na łączenie kosmetyków pamiętaj, by rozświetlacz aplikować nad, a bronzer pod różem. Dokładnie zblenduj poszczególne kosmetyki, by uniknąć sztucznego odcięcia. Do precyzyjnego zatarcia granicy pomiędzy jaśniejszymi, a ciemniejszymi kosmetykami użyj pędzla do blendowania lub gąbeczki do makijażu.

Błędy przy aplikacji różu

  • Łączenie sypkiego różu z płynnym podkładem i odwrotnie

    Róż do policzków zawsze należy łączyć z podkładem o tej samej konsystencji. Sypki najlepiej zaaplikować na sypki podkład i puder, róż w żelu czy kremie na podkład o kremowej konsystencji. W przeciwnym razie powstają smugi, a pigment osadza się na skórze.

  • Nieprawidłowy odcień różu

    Pamiętaj, by dobrać kosmetyk najbardziej zbliżony odcieniem do koloru twarzy. Odpowiedni róż podkreśli atuty i ukryje ewentualnie niedoskonałości. Źle dobrany kosmetyk da sztuczny i komiczny efekt. Jak poprawnie dobrać róż? Jeśli nie wiesz jaki odcień wybrać, delikatnie poszczypać skórę na policzku. Uzyskanie w ten sposób naturalnych rumieńców umożliwi Ci dobrać odpowiedni róż w naturalnej barwie.

  • Zła technika nakładania różu

    Zamiast palcem, róż na policzki nakładaj przy pomocy profesjonalnych, dedykowanych do konkretnego kosmetyku akcesoriów. Gąbeczka, czy puchaty pędzel do różu pozwolą precyzyjnie nałożyć kosmetyk i uzyskać matowe wykończenie.

Jak dodać trwałości makijażowi z różem

Jeśli chcesz, by Twój makijaż pozostał jak najdłużej trwały i wyrazisty przede wszystkim zadbaj o dobrą kondycję skóry. Właściwie odżywiona i nawilżona będzie chętniej przyjmować kosmetyki. Ponadto na rynku dostępne są wysokiej jakości utrwalacze do makijażu. Specjalne spraye są świetnym satynowym wykończeniem makijażu – scalają makijaż, zdejmują pudrowość, a także często rozświetlają. Dodatkowo pamiętaj, by w Twojej kosmetyczce znalazły się tylko produkty i akcesoria wysokiej jakości. Tanie kosmetyki czy pędzle do makijażu nie tylko negatywnie wpływają na jego aplikację, ale również nie gwarantują trwałości.

Podsumowanie

Pamiętaj, że najważniejsza zasada to dobrać róż nie tylko zgodnie z odcieniem twarzy, ale także indywidualnymi preferencjami. Jeśli stosujesz róż na specjalne okazje lub szukasz naturalnego różu użyj delikatnych, uniwersalnych odcieni i cienkimi warstwami aplikuj kosmetyk na szczyty policzków. Wykorzystaj profesjonalne akcesoria takie jak pędzel do różu czy gąbeczka do rozcierania nadmiaru kosmetyków. Dzięki temu Twój makijaż będzie idealny, a naturalna uroda jedynie subtelnie podkreślona.

Jak nakładać róż na policzki – poradnik i triki dla perfekcyjnego efektu! | Killys