Jak dbać o włosy po nanoplastii? Czego unikać?

Spis treści

Nanoplastia, czyli brazylijskie prostowanie włosów, stanowi alternatywę dla zabiegu z użyciem keratyny. Zapewni efekt gładkich i lśniących pasm przez sześć miesięcy, pod warunkiem, że będziesz je potem świadomie pielęgnować. Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić, aby długo cieszyć się idealnie prostymi włosami.

Na czym polega nanoplastia włosów?

Nanoplastia jest zabiegiem prostowania włosów wykorzystującym nanotechnologię, która umożliwia przekształcanie materii na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. Dlatego właśnie skutecznie i długotrwale zmienia strukturę włosa. Substancją aktywną, która zmienia skręt w proste pasmo jest karbocysteina oksoacetamidowa powstała z połączenia kwasu glioksylowego, cysteiny oraz kwasu octowego. Zabieg nanoplastii włosów należy przeprowadzać wyłącznie przy użyciu certyfikowanych preparatów, które zawierają takie składniki, jak: kwas mlekowy, serycyna (białko jedwabiu), kwas askorbinowy, masło shea i olej arganowy. Rezultatem są proste, gładkie i elastyczne włosy.

Jak dbać o włosy po nanoplastii? Czego unikać? | Killys
Jak dbać o włosy po nanoplastii? Czego unikać? | Killys

Nanoplastia powinna być wykonywana w salonie fryzjerskim przez doświadczoną osobę. W zależności od długości włosów trwa od 3 do 8 godzin. Mycie włosów specjalnym szamponem oczyszczającym to pierwszy etap zabiegu. Po wysuszeniu nakłada się specjalny preparat do prostowania, który dobiera się do kondycji i rodzaju włosów. Dodatkowo zabezpiecza się pasma olejkiem. W zależności od grubości włosów po upływie 1-1,5 godziny delikatnie się je spłukuje i suszy, a następnie prostuje prostownicą. Wprawa w prostowaniu włosów jest ważna, aby nie uszkodzić ich poprzez działanie wysokiej temperatury. Po ostygnięciu trzeba je umyć specjalnym szamponem i nałożyć odżywkę. Efekt jest widoczny od razu i zwykle utrzymuje się przez sześć miesięcy, ale czasem nawet przez rok. O trwałości działania całego zabiegu decyduje właściwa pielęgnacja włosów.

Zalety zabiegu nanoplastii:

  • umożliwia uzyskanie gładkich, prostych i lśniących włosów

  • eliminuje problem puszenia się i plątania pasm

  • ułatwia codzienną stylizację włosów

  • można ją stosować niezależnie od rodzaju włosów

  • jest bezpieczna, nie wykorzystuje szkodliwych substancji

  • może być stosowana u kobiet w ciąży i mam karmiących piersią.

Wady nanoplastii:

Nanoplastia włosów ma więcej zalet niż keratynowe prostowanie, a jej jedyną wadą jest fakt, że nie należy wykonywać zabiegu w przypadku osłabionych, łamliwych i zniszczonych włosów.

Co odróżnia nanoplastię od keratynowego prostowania włosów?

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem przeznaczonym do regeneracji, odżywienia i nawilżenia zniszczonych włosów, a jego skutkiem ubocznym są proste pasma. Podawane substancje aktywne wnikają głęboko, podczas gdy nanoplastia działa bardziej powierzchniowo na łuskę włosa, a jej głównym celem jest wyprostowanie pasm.

Z keratynowego prostowania włosów nie mogą korzystać kobiety w ciąży ani matki karmiące ze względu na stosowanie chemicznej substancji, jaką jest formaldehyd.

Jak dbać o włosy po nanoplastii?

Na wydłużenie bądź skrócenie efektu nanoplastii wpływa postępowanie bezpośrednio po zabiegu i odpowiednia pielęgnacja włosów.

Włosy po zabiegu zwykle wydają się nieco tłuste, dlatego opcja ich szybkiego umycia wydaje się kusząca. Zaleca się jednak odczekanie 24 godzin. W razie potrzeby możesz je umyć następnego dnia rano. Do pierwszego mycia chroń włosy przed deszczem. Nie korzystaj z basenu ani sauny. Amatorki pływania muszą wiedzieć, że chlor i sól morska naruszają łuskę włosa, przez co efekt zabiegu może utrzymywać się krócej.

Przed pierwszym umyciem nie wiąż pasm i nie zakładaj ich za ucho. Nigdy też nie śpij w mokrych włosach. Zastanawiasz się, jak suszyć włosy? Użyj suszarki i ustaw średnią temperaturę nawiewu, kierując strumień powietrza od góry do dołu. W takim samym kierunku przesuwaj szczotkę. Skorzystaj z takiej, która nie szarpie włosów i sprzyja zachowaniu ich prostej struktury. Może to być na przykład szczotka Killys Popsy, która dopasowuje się do kształtu głowy i zapewnia łatwe rozczesanie dzięki szeroko rozstawionym szpilkom. Przyda się również podczas nakładania kosmetyków pielęgnacyjnych.

Szampon po nanoplastii – jaki powinien być?

W pielęgnacji włosów po nanoplastii kluczową rolę odgrywa szampon. Wbrew obiegowym opiniom łagodne szampony dla dzieci nie stanowią rozwiązania w każdym przypadku. Nie używaj też szamponów przeciwłupieżowych. Aby trwałe prostowanie włosów naprawdę długo Cię cieszyło, wybieraj kosmetyki bez SLS, parabenów, alkoholu oraz soli. Wymienione składniki wysuszają pasma i osłabiają efekty nanoplastii. Sięgaj po szampony o jak najbardziej naturalnym składzie.

Kosmetyki po nanoplastii

Efekt prostych, gładkich i zdrowo wyglądających włosów pomogą Ci utrzymać odżywki, maski i oleje. W szamponach ani innych kosmetykach nie powinny być obecne silikony. Gdy fryzura wymaga dociążenia, skorzystaj z olejków. Po każdym myciu zaleca się zastosowanie odżywki, aby dostarczyć włosom odpowiednią ilość substancji regenerujących. Stosuj wszelkiego rodzaju kosmetyki, które w składzie mają naturalne substancje wygładzające. Są to przede wszystkim masła i oleje roślinne. W nakładaniu odżywek świetnie sprawdzi się nasza szczotka Popsy.

Stylizacja włosów po zabiegu

Do pierwszego mycia nie poddawaj włosów żadnym stylizacjom, ale potem nie istnieją żadne przeciwskazania nawet do tego, aby korzystać z lokówki. Weź tylko pod uwagę, że loki będą się szybciej rozprostowywać.

Nanoplastia a farbowanie

Farbowanie włosów najlepiej odłożyć na minimum pięć dni po nanoplastii, ponieważ bezpośrednio po niej kolor może nie wniknąć odpowiednio w łuskę włosa, która wskutek zabiegu zostaje szczelnie zamknięta. Pamiętaj też, że na włosach farbowanych można wykonywać nanoplastię, ale ich odcień może się zmienić pod jej wpływem.

Jak dbać o włosy po nanoplastii? Czego unikać? | Killys