Domowe sposoby na zniszczone włosy. To naprawdę działa!

Spis treści

Zadbane i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Jednak ich pielęgnacja często poza tym, że jest kosztowna, wymaga wiele czasu i cierpliwości. Masz zniszczone włosy i rozdwojone końcówki? Twoje włosy straciły blask i szukasz sposobu na ich regenerację, ale nie możesz pozwolić sobie na drogie zabiegi w salonie fryzjerskim? Istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym przywrócisz włosom blask i dobrą kondycję.

Co niszczy włosy? Jak je chronić?

Włosy każdego dnia narażone są na zniszczenie, zwłaszcza latem. Wysoka temperatura, działanie promieni słonecznych, kąpiel w słonej wodzie – to wszystko sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe. Jak sobie z tym radzić? Do codziennej pielęgnacji stosuj kosmetyki, które mają działania nawilżające i wzmacniające. Dodatkowo unikaj szamponów przeciwłupieżowych, ponieważ mocno wysuszają skórę głowy.
Domowe sposoby na zniszczone włosy. To naprawdę działa! | Killys
Domowe sposoby na zniszczone włosy. To naprawdę działa! | Killys

Zniszczone włosy – prosty test na zniszczone włosy

Jak sprawdzić, czy włosy są zniszczone? Istnieje kilka sposobów, dzięki którym sprawdzisz kondycję włosów. Przejedź paznokciem od końcówki włosa w górę. Jeśli zacznie się zwijać, oznacza to, że włosy potrzebują regeneracji. Innym sposobem jest zawiązanie włosów w supeł. Jeśli supeł stanie się luźny, oznacza to, że kondycja włosów jest odpowiednia. O problemach świadczy również wypadanie włosów. Jeśli po myciu widzisz kłębek wyrwanych włosów, a po czesaniu pozostaje ich na szczotce więcej niż kilka, to znak, że trzeba działać!

Od czego zacząć pielęgnację zniszczonych włosów

Pielęgnacja zniszczonych włosów to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości i konkretnych działań. Zacznij od zmiany nawyków. Śpisz w bawełnianej pościeli? Zamień poszewkę na jedwabną, która nie będzie niszczyć włosów. Korzystasz z grzebienia, który wyrywa włosy? Zamień go na odpowiednią szczotkę, dzięki której rozczesywanie włosów stanie się przyjemnością. Świetnie sprawdzi się do tego KillyS Popsy. Jej szeroko rozstawione szpilki dokładnie i bezboleśnie rozdzielają splątane pasma włosów. Suszysz mokre włosy? Staraj się pozostawić je do naturalnego wyschnięcia lub stosuj chłodny nawiew. Masz zniszczone końcówki włosów? Skorzystaj z pomocy fryzjera, który poradzi sobie z obecnym problemem, a później stosuj serum, które będzie zapobiegać ponownemu rozdwajaniu. Ponadto używaj delikatnych, naturalnych kosmetyków. Szampon z olejkiem ze słodkich migdałów lub olejkiem rycynowym. Świetnie stymulują włosy i poprawiają ich wzrost. Świetnie sprawdzą się także domowe maseczki. Wystarczy połączyć ze sobą dwie łyżki miodu, trochę jogurtu naturalnego i jajko, by otrzymać nawilżającą i odżywiającą maskę.

Jak uratować włosy – domowe sposoby

Regeneracja zniszczonych włosów to proces długotrwały, ale przynoszący pozytywne efekty. Jeśli chcesz, by Twoje włosy stały się mocne i zdrowe, musisz być konsekwentna i cierpliwa. Wypróbuj domowe sposoby, które poprawią kondycję zniszczonych i suchych włosów.

  • olejowanie
    Bardzo ważna metoda w pielęgnacji włosów. Świetnie sprawdzi się olej kokosowy, olej arganowy, olej lniany czy zwykła oliwa z oliwek.
  • maseczka z żółtka
    Wymieszaj z kilkoma kroplami oliwy żółtko i olejek rycynowy. Powstała maska jajeczna doskonale nawilża włosy, pomaga w ich odżywieniu i przywraca blask.
  • wcierki
    Najlepiej aplikować wcierkę bezpośrednio na skórę głowy, a później delikatnie wmasować.
  • peeling skóry głowy
    Peeling nie tylko oczyszcza skórę głowy, ale także chroni przed przesuszeniem i nawilża. Można go robić nawet z fusów z kawy
  • metoda OMO
    Rewelacyjna metoda zwłaszcza dla posiadaczy kręconych włosów. Polega na odżywianiu, myciu i ponownym odżywianiu włosów suchych.
  • płukanka octowa
    Polecana zwłaszcza dla włosów matowych, które są pozbawione blasku – przywraca im kolor i miękkość.
  • płukanka pokrzywowa
    Sprawdzi się tylko u brunetek! Regularnie stosowana wzmacnia włosy i sprawia, że mniej się przetłuszczają.
  • płukanka piwna
    Jasne, pszeniczne piwo idealnie sprawdzi się na słabe i łamliwe włosy. Wystarczy spłukać suche włosy szklanką piwa, a następnie zmyć letnią wodą.
  • wczesywanie odżywki
    Wczesywanie to najbardziej efektywny sposób nakładania odżywki. Do wczesywania świetnie sprawdzi się szczotka KillyS Popsy, która dzięki szeroko rozstawionym szpilkom równomiernie rozprowadzi odżywkę na całej powierzchni włosów.
  • glutek z siemienia lnianego
    Żel z siemienia lnianego powstały po jego wygotowaniu można stosować zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Świetnie nadaje się na suche, zniszczone, i skłonne do wypadania włosy.
  • galaretka na włosy
    Zrobiona z żelatyny lub agaru świetnie wygładza włosy, pomagając w osiągnięciu efektu gładkiej tafli.
  • czarna rzepa
    Na średnich oczkach tarki zetrzyj czarną rzepę. Odciśnij sok i wetrzyj we włosy, a po 20 minutach spłucz i umyj włosy szamponem.

Domowe sposoby na zniszczone włosy po rozjaśnianiu

Włosy rozjaśniane potrzebują specjalnej troski. Przede wszystkim szkodzą im mrozy, ale też promienie słoneczne. Po umyciu włosów zrezygnuj z suszarki i pozwól im wyschnąć naturalnie. Jeśli Twoje włosy zniszczone są od częstego rozjaśniania, zafunduj im kurację z siemienia lnianego. Jej regularne stosowanie pozytywnie wpłynie na porost włosów, ich wzmocnienie i odżywienie. By zapobiegać zniszczeniu, codziennie stosuj oleje i wcierki. Pozwoli to jak najdłużej zachować włosy w dobrej kondycji.

Jak skutecznie zregenerować zniszczone włosy – podsumowanie

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej pielęgnacji. By odbudować zniszczone włosy, musisz stosować produkty, które dedykowane są do typu i rodzaju włosów. Pamiętaj, że włosy należy myć letnią lub lekko ciepłą wodą, ponieważ zimna lub gorąca mają negatywny wpływ na strukturę włosa i jego łuski. Regularnie odwiedzaj salon fryzjerski i podcinaj zniszczone końcówki włosów. Używaj kosmetyków, które zawierają naturalne składniki lub stosuj domowe maski, które zrobisz w kilka chwil przy użyciu łatwo dostępnych składników i w zależności od potrzeb możesz je stosować na suche lub wilgotne włosy.
Domowe sposoby na zniszczone włosy. To naprawdę działa! | Killys